מסור סרט הוא מסור אנכי המתאים לחיתוך עץ או מתכת. המסור מסוגל להתגמש בהתאם לצרכיו של הנגר ומשמש כלי ראשון במעלה בכל נגריה מקצועית ואיכותית. המסור עצמו מורכב בתוך מתקן גבוה המאפשר הנעה במהירות גדולה מאד של להב הסכין מלמטה למעלה, פעולה המאפשרת חיתוך של משטחי עץ או מתכת שונים המיועדים למטרות מגוונות מאד.

 

מסורים אלו משמשים בעיקר נגריות ומפעלים המשתמשים בהם דרך קבע כמכשיר מקצועי לחיתוך, עם זאת ישנם גם חובבי נגרות למיניהם שבוחרים להשתמש במסור הסרט ככלי נגרות מצויין וחשמלי המעניק תפוקה גדולה במחיר קטן יחסית.

 

מסור הסרט מיוצר בדרך כלל באירופה ומיובא מגרמניה, איטליה או ספרד. השוני בין מסור סרט אחד למשנהו טמון בחברה המייצרת אותו. לרוב מדובר בשינויים קלים שאינם משמעותיים. החשיבות של מסור סרט היא בעיקר בפונקציות השימוש שלו, במהירות הפעולה, באורך הסכין ובחוזק הלהב.

 

תחזוקה ושמירה על מסור סרט תקין


 על מנת להצליח לשמור על איכותו וחדות להבו של מסור הסרט יש להקפיד על ניקיון וליטוש קבוע של הסרט לאחר השימוש. מסור סרט באמצעותו ניסרו עץ עשוי להתלכלך משרף, שעוות העץ הדביקה ובשל כך להתכהות. במקרה כזה יש לתחזק את הלהב, מסור סרט ניתן לפירוק, הורידו את המסור נקו אותו באמצעות חומר מתאים והסירו את השרף, מסור סרט שלא יתוחזק עשוי להיסדק, להתעקם ולסבול מביצועים לא מדוייקים.

 

בעת ההרכבה של מסור סרט יש להרחיק אותו מספר מילימטרים מדופן המכונה על מנת למנוע חיכוך בעת ההפעלה. חיכוך זה עשוי לגרום אף הוא לבלאי מוקדם, לסדקים ואף לשבר במסור בשלב מאוחר יותר.

 

בכדי לשמור על מסור חזק ובעל להב חד כתער יש לשייף כל מסור סרט באופן קבוע באמצעות משטח יהלום. מסור סרט מתוחזק היטב פועל בדיוק רב וללא דופי.

 

רכישה וייעוץ לגבי מסורי סרט

 

מסורי הסרט הם בעלי אורכים וגבהים שונים ומתאימים לצרכים שונים. כמו כן מדובר בתמחור שונה באופן משמעותי בין סוגי מסורי הסרט השונים. אם החלטתם לרכוש מסור סרט לשימוש פרטי חובבני או אם אתם בעלי נגריה המבקשים להחליף את מסור הסרט שברשותכם מומלץ מאד שתתייעצו עם מומחה בתחום שיוכל להתאים לכם את המסור העונה על דרישותיכם המקצועיות.

 

התקשרו עכשיו לטלפון 03-5619126 או בקרו אותנו ברח' יצחק שדה 25, תל אביב ונשמח לעזור לכם לעשות את ההחלטה המקצועית והנכונה ביותר.

 

 

גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר